A Pegasus-féle megfigyelési botrány sajnos bizonyítja, hogy itthon semmi és senki nem védi meg az állampolgárokat a lehallgatástól vagy megfigyeléstől. Orbánék rendszerében kiszolgáltatott alattvalók vagyunk, még a privát szféránkba is belenézhet az állam.
Ha Orbánék hallgatták le azt a közel 300 magyart, aki érintett a megfigyelési botrányban, akkor az a baj. Ha nem ők voltak, akkor az egy még ennél is nagyobb baj.
Ugyanis itthon a megfigyelés és lehallgatás törvényi keretei annyira lazán vannak megfogalmazva, hogy gyakorlatilag teljes mértékben lehetetlen megtudni, megfigyel-e minket az állam. Orbánék rendszerében tehát védtelenek vagyunk.
Az Emberi Jogok Európai Bírósága szerint már az is jogellenes, hogy itthon egy miniszter engedélye kell ahhoz, hogy valakit tudta nélkül megfigyeljenek. Álláspontjuk szerint
a titkos információszerzést miniszteri engedélyezéshez kötő rendszer megsérti az Emberi Jogok Európai Egyezményét.
De az is teljesen szembemegy az EU-s joggal, hogy ha már egyszer megfigyelnek valakit, utólag sem értesítik róla az egyént, hogy bizony meg volt figyelve. De ami Orbánék végtelen pofátlanságát valóban tükrözi, az az, hogy egy ilyen jogtiprás megállapítása után az országnak be kellene nyújtania egy tervet arról, hogyan fog változtatni.
Orbánék ugyanakkor semmit sem tettek ennek kapcsán. Őket sem a magyar emberek, sem az EU-s jog nem érdekli, csak a hatalom és a lopás.
Az is kétségbeejtő, hogy ha valaki még úgy is gondolja, hogy őt megfigyelik, akkor sem fogja megtudni, igaza van-e, szinte biztosan soha. Mert ilyen a magyar rendszer. A Telex cikkéből kiderül, hogy 4 helyre is lehetne ilyen esetben fordulni, de felesleges:
- Első körben a nemzetbiztonsági szolgálatot felügyelő miniszterhez fordulhat az, aki szerint törvénytelenül megfigyelték.
- Második körben a nemzetbiztonsági bizottsághoz lehet fordulni, vizsgálatot kérve.
- Harmadik lehetőség esetében már konkrétabb információk kellenek ahhoz, hogy a megfigyelést gyanító személy továbblépjen: ha a gyűjtött adatok minősített adatok, akkor az erre vonatkozó törvény alapján az érintett személy kérheti a rá vonatkozó adatok megismerését.
- A negyedik út nem a titkosszolgálatok felé visz, hanem általános adatvédelmi tájékoztatás kérését jelenti az információs önrendelkezésről és az információs szabadságról szóló törvény alapján.
A lap szerint ugyanakkor sajnos teljesen mindegy, hova fordul az ember. Ha a rendszer nem akarja elárulni, akkor gyakorlatilag lehetetlen kikényszeríteni belőle az igazságot
Orbánék tehát nem csak az iszonyatos korrupcióval, az elszálló inflációval, és az ócska kínai vakcinával ártanak nekünk, de a magánszféránkba is teljesen zavartalanul törhetnek be. 2022-ben ennek is véget kell vetnünk!
És a Pegasus-botrány kirobbanásnál kiderült: ez nem illiberális demokrácia
Nem is sajátos jogállam, hanem politikai önkény, diktatórikus hatalomgyakorlás. Így is kell hozzájuk viszonyulni – véli Oláh Lajos.
Vajon miért kémkedett az Orbán-kormány magyar emberek ellen? - SZAVAZÁS
Az elmúlt 30 év egyik legnagyobb politikai botrányába keveredett Orbán Viktor és kormánya azzal, hogy kiderült, magyar emberek, újságírók, üzletemberek, ellenzéki politikusok ellen vetettek be egy izraeli kémszoftvert, a Pegasust.
Politikai leszámolások előkészítésére is használták az izraeli kémprogramot
Orbán minden követ megmozgat azért, hogy a világ legaljasabb diktátorai között emlegessük. És még nála is vannak elvetemültebbek. Olyanok, akik a Pegasus nevű kémszoftvert eszközként használták egy gyilkosság előkészítéséhez.