Tiszaújváros környékén is természetesen felbukkannak a már megszokott nevek, de a listán meglepetés is található.
Voldemort Nagyúr
Mengyi Roland, vagy ahogy ő szereti, Voldemort Nagyúr évekig volt egy rák a borsodiak testén, akit végül nagy nehezen sikerült eltávolítani.
A politikus arról vált híressé, hogy közbeszerzések eredményének számára és ügyfelei számára megfelelően alakításáért cserébe az elnyert összeg 50-90%(!)-át kérte vissza kenőpénz gyanánt.
2019-ben ítélték el költségvetési csalás és befolyással való üzérkedés miatt, 4 évet kell eltöltsön egy luxusbörtönben Kecskeméten.
A tolvaj felesége is jól keresett, 2016 környékén 2 év alatt 250 millió forintot ért egyszemélyes tanácsadói munkája.
A közpénzvámpír egyébként a börtönben arany életet él, saját szobája, tévéje van, étterem gondoskodik az ellátásáról és még napozni is járhat, ha megunja a biliárdozást.
"Tisztességtelen, megtévesztő", mondja a Kúria
A 2018-as kampány hajrájában mindent megtett a Fidesz azért, hogy megtartsa a billegő körzeteket, illetve újakat szerezzen.
Ennek a dömpingnek a része volt a gyerekekkel fotózkodó Orbán, amiért 345 ezer forintos bírságot kapott a szűkölő miniszterelnök (akinek idénre 0, azaz nulla forint megtakarítása maradt), illetve az a plakátkampány, melyen csupán a felcsúti Napóleon arcképe volt látható, ilymódon nem derült ki, hogy a kormány, avagy a kormánypárt rendelte azokat meg.
A Kúria szerint ez egyértelműen megtévesztő céllal készült így, ezért 2 millió forintos bírságot szabtak ki.
Szirmabesenyőn van még mit tanulni
A szirmabesenyői polgármester, Huszti Gábor, nem sokat tekeróziázott, fogta magát, és saját családi vállakozását bízta meg olyan munkákkal, melyeket az adófizetők pénzéből finanszírozott.
Ez a közel 40 millió forintos megbízás már rögtön bejelentése után felkeltette a helyi ellenzék figyelmét, teljesen jogosan.
Huszti polgármester úr már ráérzett arra, hogy milyen érzés is lehet mindezt nagyban csinálni, csak sajnálatos módon neki nincsen akkora tapasztala a simliskedésben, mint pártja vezetőinek.
Tokajban is tarol Lőrinc
Az ország strómanja 2017-ben úgy határozott, hogy Tokaj felé kezd terjeszkedni, és mint ahogy megszokhattuk, ami neki eszébe ötlik, az általában meg is valósul a pénzünkből.
Jelen esetben egy borászat építése volt kedvére, melyet nem is tudott máshogyan csillapítani, csupán 1.7 milliárd forint közpénz jellegének megváltoztatásával.
Ebből a csekély összegből egy vadonatúj borászati üzem építése volt a terv, mely majd' 3000 négyzetméteren terül el.
Még egyszer Voldemort
„Szikszó városa ismét megmutatta, hogy a térség egyik gazdasági motorjaként nagy léptékű beruházások színhelye lehet.”
Ezt írta az azóta bizonyítottan elítélt bűnöző, Mengyi Voldemort 2015-ben Facebook-oldalára. Az azóta már börtönben ülő közpénzvámpír, akkor még Országgyűlési Képviselő, ezeket a szavakat két, Borsod megyében megvalósuló, vagyis akkor még megalósulni vélt projekt kapcsán mondta.
A támogatásból egy tudásközpont, illetve egy székerék kellett volna épüljön, amenyiben az arra elnyert pénz valóban erre a célra ment volna el. Azóta készültek a helyszínről is riportok, amelyek alapján teljesen egyértelműen kijelenthető, hogy a beruházás soha nem lett befejezve, és nem is látszik rá sok esély, hogy valaha be legyen.
Az erre elnyert összeg a kormány hivatalos kommunikációja szerint 42.5 millió forint volt. Ezen felül, további 78.9 millió forintot egy, a tudásközponttól alig 300 méterre található munkaruhagyár nyert el, mely szintén nem készült el.
Ezek kapcsán 2016-ban NAV eljárás is indult, de a pénzt nem tudták senkin sem behajtani, a vállalkozó cég egy cégtemetőbe került, a pénz felszívódott, és most a területen áll két darab, teljesen üres, de legalább szépen bekerített épület.