Ezzel gyakorlatilag magánkézbe került az ország egyik legszebb kastélya.
Ahogy arról korábban már beszámoltunk, 2021. február 1.-től a gödöllői központú Szent István Egyetem (SZIE) is egy vagyonkezelő alapítványhoz került az eddigi állami fenntartás helyett, amelyet Csányi Sándor vezet, és a kuratóriumában több fideszes kormánytag, pl. Lázár János is helyet foglal. Ezzel párhuzamosan a SZIE agrártudományi monstrummá alakult. A brutális leépítésekre szoruló Egyetem új nevet is kapott, már Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetemnek hívják.
Fideszes kormánytagok is tagjai a gödöllői egyetemet vezető alapítvány kuratóriumának
Csányi Sándor és Lázár János is bekerült az új agráregyetemet fenntartó alapítvány kuratóriumába.
Pénzért hajlandó volt kibékülni Csányi és Lázár
Korábban még uzsorásnak nevezte Lázár János az OTP első emberét. Most együtt fogják vezetni az új agráregyetemet.
A Gödöllői Hírek szúrta ki az erről szóló kormánydöntésben, hogy az egyetem mellett az újonnan létrejövő alapítványhoz került a Gödöllői Királyi Kastélyt működtető gazdasági társaságban meglévő 84,2 százalékos állami tulajdoni hányad is.
Ezzel gyakorlatilag magánkézbe került az ország egyik legszebb kastélya, hisz az egyetemfenntartó vagyonkezelő alapítványok által kezelt pénz a veszélyhelyzet alatt véghezvitt alkotmánymódosításnak köszönhetően már nem számít közpénznek.
Az alapítvány ezen a héten megtartott online sajtótájékoztatóján is felmerült a kérdés. Csányi Sándor válaszában beszélt arról, hogy milyen felújítási terveik vannak, Gyuricza Csaba megbízott rektor pedig azzal egészítette ki Csányi Sándor szavait, hogy az egyetem a város legnagyobb ingatlanüzemeltetője, ezért jó gazdája lesz a kastélynak az alapítvány.
Arra viszont most se kapott senki választ, hogy miért volt szükség arra, hogy az ország történelmi örökségének egyik legszebb ékköve elveszítse közvagyon jellegét. Ezeknek már tényleg semmi se szent?