A meggondolatlan, ésszerűtlen kórházi ágykiürítések kapcsán sokakat küldtek haza a Szent Borbála Kórházból is. A pontos számoknak járt utána Szél Bernadett.
Szél Bernadett most minden akadály ellenére megszerezte a tényszámokat a NEAK-tól arról, hogy kórházanként hány ágyat érintett a kiürítés.
Március 30-án a krónikus osztályok kétharmadában 58 százaléknál kevesebb volt a szabad ágy. Ötödükben 80 százalékos, vagy afölötti volt a foglaltság. Ez is azt mutatja, hogy sok helyen egyáltalán nem 2 százaléknyi ágyat kellett felszabadítani március 30-a után, hanem jóval többet.
Országosan március 14-e és április 19-e között összesen 19.165 ágy lett szabad.
Tatabányán a Szent Borbála Kórházban az aktív fekvőbeteg-szakellátás
- március 14-én 339 ágy, (53%)
- április 7-én 236 ágy, (33%)
- április 19-én 210 ágy volt foglalt. (29%)
Persze biztosan voltak olyan betegek, akik hazamehettek a gyógyulásuk miatt, de a különbség szembetűnő, és a nagy része az ágyfelszabadító akció hatása. Ilyen rövid idő alatt ennyi beteg biztosan nem gyógyult meg. Sajnos.
Az esztergomi és a komáromi kórházakban is zajlott szép számmal a kórházi ágyak kiürítése.
Az adatok a valóságot mutatják: az egészségügy leállítása és a kórházkiürítés szakmaiatlanul és embertelenül zajlott, a kormány pedig sorsára hagyott sok-sok beteg, ellátásra, kezelésre szoruló, vagy műtétre váró embert. A következmények politikai szinten szokás szerint elmaradtak, én viszont mindent megteszek azért, hogy ne maradhasson semmi titokban. Mert hitem szerint a politikában az átláthatóság alap, főleg, ha emberéletekről van szó - írja Szél Bernadett Facebook-oldalán.
Az ősz elhozta a járvány második ütemét, amiben a veszélyes hullámok egyre magasabbra csapnak, jönnek az egyre szomorúbb hírek a kórházakból. Reméljük, 2022-ben jön egy orkánszerű szél és kicsavarja a Magyarországon az amúgy sem őshonos narancsfákat.