Egyre nőnek a várólisták, egyre többet kell várni bizonyos műtétekre. A helyzet csak romlik, közben emberek tízezreinek megy tönkre az egészsége, vannak, akik meg is halnak idő közben.
Szürkehályog műtétre 17 ezren várnak
A központi műtéti várólista-adatbázis szerint Magyarországon 56 ezren várnak valamilyen előjegyzett műtétre. Ezek a hivatalos adatok. Azonban a Portfolio cikke szerint a valóságban ennél többen is lehetnek, hiszen sok kórház nem tölti fel a várakozók adatait.
A legtöbben szürkehályog műtétre várnak. Nem kevesebb, mint 17 ezer honfitársunk. 10.500-an várnak térd-, csaknem 8500-an pedig csípőprotézis-beültetésre.
2 év alatt duplájára nőtt a várólista.
2019-ben 26-28 ezer ember várt műtétre, ez mostanra kétszer ennyi lett.
Sinkó Eszter egészségügyi közgazdász a lapnak elmondta az Orbánék által oly sokszor emlegetett béremelés, amit amúgy is csak az orvosok kaptak még rosszabbul hatott az egészségügyre. Ugyanis így már nem teljesítmény alapján jár a fizetés. Ez pedig nem hat ösztönzőleg.
A kormány mostanra teljesen tönkrevágta a hazai egészségügyet, ennek pedig mi betegek isszuk meg a levét.
A gond összetett: a szakemberhiány, a rosszul átgondolt és bevezetett béremelés és, hogy nem finanszírozzák kellően a kórházakat.
Szinte sehol a világon nincs a belügyminiszterre bízva az emberek egészsége
Az új Orbán-kormányban sem kap önálló minisztériumot az egészségügy. Ennyire nem érdekli Orbánékat az egészségünk.
Káslerék négy évig titkolták a lesújtó kórházi fertőzési adatokat
Bevonulunk a kórházba betegen, aztán helyben elkapunk még egy fertőzést is. Kásler Miklós kezeskedett arról, hogy az egészségügy leépítésének egyre tragikusabb eredményei legyenek.
Orbán megcsinálta: már a magánegészségügyben is elképesztően hosszúak a várólisták!
Olyan tempóban menekülnek a magyar emberek az Orbán által tönkretett állami egészségügyből, hogy már a magánintézményekben is több hónapos várólisták alakultak ki - mondja Varga Zolán.
A műtéti várólisták adatait titkolva próbálja leplezni kudarcát a Fidesz-kormány
Orbánék azt gondolják, hogy ha nincs fent a NEAK honlapján, akkor már nem vesszük észre, hogy fél-másfél évet kell várni egy-egy műtétre.