A szentesi szülészet bezárása is egy lépés volt Orbánék tervében, ami a fizetős egészségügyhöz vezet
Szégyen és gyalázat, hogy Tatabánya, Mosonmagyaróvár, Mohács, Siklós és Kalocsa után Szentes is rákerült arra a listára, ahol gyakorlatilag a szülészet élethalálharcát vívja - mondta Dr. Komáromi Zoltán.
Sorra záratja be az Orbán-kormány a magyar kisvárosok szülészeti-nőgyógyászati osztályait. A folyamat legutóbbi áldozata Szentes, ahol január óta megszűnt a szülészeti ellátás, ezzel mintegy 60 ezer, Szentesen és környékén élő ember maradt gyorsan elérhető szülészet és nőgyógyászat nélkül.
Komáromi Zoltán a témáról szóló online sajtótájékoztatóján hangsúlyozta, hogy bizonyos speciális szolgáltatásokat már csak a megyei kórházakban tudnak biztosítani. Annyi szakember ment el és annyi szakember megy ki rögtön végzés után külföldre, hogy nagyon nehéz egy ilyen kórházi struktúrát másként életben tartani - fogalmazott.
Az viszont szégyen és gyalázat, hogy Tatabánya, Mosonmagyaróvár, Mohács, Siklós és Kalocsa után Szentes is rákerült arra a listára, ahol gyakorlatilag a szülészet élethalálharcát vívja
- mondta a DK-s képviselő. Hozzátette, a szentesi kórházban nincs elegendő szakorvos arra, hogy január 1-jétől december 31-ig folyamatosan ügyeletet tartson a szülészeti és nőgyógyászati, valamint a gyermekosztály.
A DK szerint az Orbán-kormány tudatosan, fokról fokra építi le az állami egészségügyi ellátást, mert egyetlen fillérrel sem hajlandóak növelni az állami kiadásokat. A kisvárosi kórházak leépítése is ebbe a folyamatba illeszkedik. Az Orbán-kormány a megyei kórházakba vonja össze a megmaradt erőforrásokat és átvezénylik a szakorvosokat.
Eközben fokozódik az orvosok és a szakdolgozók masszív elvándorlása külföldre és a magánellátásba, hiszen a béreket továbbra sem rendezik. Az Orbán-kormány a lehető legtöbb embert akar a fizetős egészségügybe, magánkórházakba és magánrendelésekre átterelni, akinek pedig nem lesz pénze magánorvosra, órákat utazhat vagy hónapokat várhat az orvosi ellátásra és a szakvizsgálatokra. A DK szerint minden magyar embernek, éljen bárhol Magyarországon, joga van az ingyenes és belátható időn belül hozzáférhető egészségügyi ellátáshoz.
Komáromi doki szerint a kormány különadója és az orbáni infláció miatt van gyógyszerhiány
Ha az euróövezet része lennénk, ez az inflációs hatás nem érvényesülne – mondta a DK egészségpolitikusa.
Kálmán Olga: Az orbáni egészségügy miatt élünk 8 évvel kevesebbet, mint egy átlagos európai polgár
Ide vezetett a magyar orvosok és egészségügyi dolgozók ezreinek elüldözése, az egészségügyre fordított állami kiadások csökkentése, a várólisták sok esetben akár több évesre duzzadása és az állami szűrővizsgálatok kormányzati elhanyagolása - jelentette ki az Eurostat adataira reagálva a népszerű tévésből lett országgyűlési képviselő.
A magyar egészségügy a covid alatt a szakadék szélére került, és most lépett egyet előre
Az ország különböző pontjain fekvő kórházakban dolgozó ápolók, orvosok és szakemberek szerint jelenleg úgy tűnik, hogy csak romlani fog a helyzet a folyamatos elvándorlás okozta munkaerőhiány miatt.