Azt szeretnék elérni, hogy ha már KATA-val nem is, de egy szektorspecifikus, egyszerű adózási formával a kormány engedje tovább létezni a zenei szektort, amely még a covid okozta sokkból is alig tért magához.
A zenei- és a teljes kreatív szektor számára sokkoló volt, ahogy napok alatt elfogadta a kormány az új KATA-törvényt, ami – főleg két év pandémia, lezárások és korlátozások után – teljesen kilátástalan helyzetbe hozott és megfelelő adózási forma nélkül hagyott nagyjából 450.000 egyéni- és kisvállalkozót, ebből nagyjából 150.000 kreatív ipari dolgozót, zenészeket, technikai szakembereket, szervezőket, menedzsereket, független kis kiadókat - áll a Music Hungary Szövetség közleményében.
Mint írják:
Szakmánkat megtépázta az élőzenei szektor leállítása, az azóta nagyságrendekkel megdrágult szolgáltatások és munkaerő, a bizonytalanság következtében nagyon sok kiváló szakember és zenész lett pályaelhagyó. A talpraálláshoz még egy év legalább kellett volna, ám az új KATA-törvénnyel a helyzet csak még jobban romlott.
Ezért a Music Hungary Szövetség szeretne felszólítani minden zenészt és zenei szakembert, hogy valamilyen formában fejezzék ki tiltakozásukat. Azt szeretnék elérni, hogy ha már KATA-val nem is, de egy szektorspecifikus, egyszerű adózási formával a kormány engedje tovább létezni a zenei szektort.
Az alábbi ajánlásokat tették a zenészeknek, hogy mivel fejezhetik ki tiltakozásukat augusztus első hetében:
- Fotó, vagy videó kiposztolása #nemakarunkcsendet hashtag-gel, amelynek központi üzenete: “Alkotni és dolgozni szeretnénk, kiszámítható, törvényes, méltó körülmények között!”
- Koncerten tartsanak egy perc néma csendet, és a közönségnek mondják el előtte és utána, hogy ez miért történik.
- A koncertjegyeken tüntessék fel, hogy mennyibe kerülne ugyanez szeptember 1-től a törvényi változás miatt.
A felhívás ezzel zárul:
A Music Hungary Szövetség a maga eszközeivel mindent megtesz a szakma érdekeinek érvényesítéséért, de közös és látványos fellépés kell ahhoz, hogy meghallják a szavunk és megszülessen egy, a kreatív szektornak megfelelő, kigazdálkodható adózási forma adminisztratív terhektől és -költségektől mentesen.
A demokrácia és a remény koporsóját vitték tiltakozók a parlament elé - FOTÓK
Ismét hídlezárással tiltakoztak a katatörvény ellen.
Nemcsak igazságtalan, de selejtes is az új katatörvény
Durva hiba maradt az új katatörvényben: az átalányadózásra való áttérés nem választható 2022. szeptember elsejével – írja a Magyar Könyvelők Országos Egyesülete hivatalos oldalán Ruszin Zsolt elnök.
Erőt kell mutatni, abból ért csak a gazember Orbán
Egyetlen egy olyan eset volt, amikor Orbán meghátrált: az internetadó elleni hatalmas tüntetéseknél. Mégpedig azért, mert megijedt a népharagtól. Most is ez az egyetlen lehetőség, hogy megmaradjon a KATA és a rezsicsökkentés.